9 POMYSŁÓW NA DOMOWĄ GALERIĘ

Dom to nasza Baza, nasza Przystań. To bardzo ważne byśmy czuli się tam dobrze. Tworząc, aranżując przestrzeń pamiętajmy by była ona nasza, była częścią nas i opowiadała naszą historię. Dlatego jeżeli chcesz zawiesić dekoracje na ścianach, a nie wiesz co to ma być – wybieraj to co przywołuje najlepsze wspomnienia. Obrazek czy grafika ze wspólnej wyprawy z przyjaciółmi, z ukochaną osobą, zdjęcia najbliższych, ulubione przedmioty. Lista może być długa – niech podpowiada wyobraźnia i to co w sercu gra.

Poniżej kilka moich typów:

 

MISZ MASZ artystyczny:

Kilka ulubionych grafik, obrazków utrzymanych w spójnej stylistyce. Pozornie nieład, a de facto luz i świeżość w formie prezentacji. Nie zawsze wszystko musi być pod linijkę.

my-home-club-galeria-na-scianie

źródło

To zdjęcie zostało zrobione w domu amerykańskiej projektantki Kate Spade. Świeżość, lekkość i klasyka. Poza ciekawymi pracami na ścianie, duży plus dla uroczej ławeczki z poduszkami w delikatne niemal piórkowe rysunki ptaków. Zwróćcie uwagę na symetrię, którą buduje ławeczka i ułożone na niej poduszki. Warte zapamiętania!

źródło 1/2

Powyższe dwie stylizacje pochodzą z nowojorskiego domu amerykańskiej projektantki wnętrz Michelle Smith. Lekkość i klasyka sama w sobie. Bardzo lubię Michelle i z pewnością będziemy wracać do jej projektów jeszcze nie raz na MHC. A teraz wróćmy do zdjęć – zwróćcie uwagę na spójną gamę kolorystyczną wszystkich elementów dekoracyjnych. Widzimy 3, 4 kolory zgrabnie wykorzystane w różnych odcieniach. Same zaś prace – grafiki, fotografie i obrazki, mają wspólny mianownik, którym obok stylistyki i gamy kolorystycznej są delikatne ramy. Są one ciekawe, szczególnie z perspektywy mocnych dekoracji na pierwszym planie, które wzmacniają przekaz.

Fotografia i Grafika:

źródło 1/2/3

WIELKOFORMATOWA ABSTRAKCJA

źródło 1/2

Obraz bądź plakat w większym formacie są ciekawym wyborem szczególnie kiedy tworzą ciekawą plamę kolorystyczną. De facto są one łatwym sposobem na ożywienie pomieszczenia i wprowadzenie dobrej dawki kolorowych emocji – bo przecież kolory są nośnikiem różnych emocji. Szukajmy tego co najbardziej współgra z nami, z naszymi upodobaniami i z odwagą i radością wieszajmy i dekorujmy!

Motywy Botaniczne.

Mam do nich słabość. Jestem zdania, że dobrze zaprezentowane zawsze dodadzą uroku klasycznym wnętrzom. Poniższe zdjęcie zostało wykonane w domu amerykańskiej projektantki Kate Spade jako reklama dla firmy Sleepy Jones – stąd na pierwszym planie pani w kusym szlafroczku. Ujęć bez pani nie znalazłam, a bardzo chciałam Wam pokazać urocze wątki botaniczne stąd cały zestaw botaniczno – Sleepy Jonsowy z wdzięczna panią modelką. Zwróćcie uwagę na ciekawe ramy w kolorze starego złota. Strzał w 10!

my-home-club-galeria-na-scianie-8

źródło

Poniżej jeszcze kilka ciekawych inspiracji botanicznych. Popatrzcie jak świetnie prezentują się większe formaty zarówno pojedynczo, jak i w podwójnych zestawach. Mniejsze zaś formy, zawsze dobrze odnajdą się w grupie. Tu na uwagę zasługuje wykorzystanie symetrii w prezentacji kolekcji.

źródło 1/2/3/4

Rustykalny urok małego i większego obrazka.

Według mnie jedynym wyznacznikiem tego, co powinno zdobić nasze ściany jest fakt, czy coś się nam podoba czy nie. I tu cena i autor pracy nie koniecznie mają znaczenie. Maleńki pejzaż czy portret człowieka z fajką mogą być dla nas urocze, i jeżeli właśnie takiego wyboru dokonamy to świetnie! Niech drogowskazem nie będzie koniecznie to, co ogłoszone jest trendem sezonu, ale to co nam w duszy gra.
I tu obstawiam pana z fajka!

źródło 1/2/3

Talerz w nowej roli.

Talerz, półmisek na ścianie jako dekoracja – czemu nie. To taka odświeżona wersja tego, co w wielu polskich domach zdobiło ściany. Można się świetnie bawić kolorami i kształtami. A w kwestii samego wieszania- można wykorzystać zasady symetrii, ale konieczności nie ma. Popatrzcie sami.

źródło 1/2

Hermes nie Hermes w oprawie.

Dla wielbicielek wzorzystych apaszek – taki pomysł sprawdzi się wyśmienicie. Popatrzcie zresztą sami. Moje ulubione to wzory myśliwskie.

my-home-club-galeria-na-scianie-19

źródło

Ciemne tło ściany jako bohater drugiego planu.

Takie rozwiązanie wypadnie świetnie, gdy dla kontrastu zostawimy szersze passe-partou czy wykorzystamy kontrastujące oprawy.

źródło 1/2

Poniżej wisienka.

Na koniec znalazłam dla Was takie urocze zdjęcia. Inspiracją są portrety Johanne’sa Vermeera. Tu ich przewrotna, uwspółcześniona replika. Autorem zdjęć jest Hendrik Kerstens, a uwieczniona na nich modelka to jego córka Paula. Dla mnie świetne!

źródło 1/2/3

Ściskam! Dobrego dnia!
…a i powiedzcie koniecznie, którą opcję dekoracji wybieracie dla siebie. Jestem bardzo ciekawa.

Kasia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PODZIEL SIĘ
Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu DOMU, który prawdziwie kochasz skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *