ALEKSANDER GIERYMSKI: POMARAŃCZARKA

Dziś startujemy!

Z radością zapraszam Was w podróż w świat kolorów, wzorów i klasycznych linii. Wszystko to doprawimy szczyptą pieprzu (czytaj: nowym, starym, ulubionym) dla zaostrzenia smaku …i voilà! Ruszamy w świat, gdzie oko raduje się w zachwycie, ciało odpoczywa, a dusza znajduje ukojenie.

Dziś rozpoczynamy pierwszą serię: Oczami Mistrza

Spojrzymy na otaczający nas świat oczami Mistrza. Wpierw rozejrzyjmy się wkoło i popatrzmy na nasze mieszkania, nasze domy. Idę o zakład, że królują tam biele, beże i całe gamy pasteli. I dobrze, jeśli to lubimy i dobrze się czujemy w takim anturażu.

A może po prostu brakuje nam odwagi na kolorystyczne eksperymenty, może chcemy nawet popróbować, ale nie wiemy w którym kierunku i jak. I tu z pomocą przyjdą MISTRZOWIE pędzla. Nie wiesz jakich kolorystycznych połączeń użyć, co będzie ze sobą dobrze współgrać – popatrz jak robili to najbardziej wytrawni obserwatorzy rzeczywistości. Zawsze inspiruj się tym obrazem, który przemawia do Ciebie, który urzeka Cię kolorem.

Na Dzień Dobry i na dobry początek – mój ulubiony Aleksander Gierymski i jego Pomarańczarka.

Obraz powstał w latach 1880-1881 podczas pobytu artysty w Warszawie. Podczas II wojny światowej został zrabowany. Odzyskano go w 2011 roku i dziś można go podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zachęcam gorąco!

A na ten moment przyjrzyjcie się dziełu Mistrza tu na stronie.

nr 2źródło

Przepiękne połączenia błękitów, bieli, szarości i brudnych granatów. A wszystko ubrane w czerwienie, rudości i okraszone pomarańczą. Smakowite – i zawsze się sprawdzi. Popatrzcie jeszcze raz na obraz i na wnętrza.

pomaranczarka 1
pomaranczarka 2
pomaranczarka 3

Nie musicie wybierać wszystkich kolorów i wszystkich ich odcieni. Wybierzcie tylko te, które najbardziej cieszą Wasze oko, zaopatrzcie się w farby i pędzle lub poproście o pomoc Ulubionego Fachowca i do dzieła! Powodzenia! Koniecznie powiedzcie jaki jest Wasz ulubiony kolor.

Cieszę się, że tu jesteś! Dobrego dnia!
Kasia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PODZIEL SIĘ
Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu DOMU, który prawdziwie kochasz skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *