GRANAT I ZIELEŃ NA ŚCIANIE

Natura, jej piękno i kolory dają zarówno siłę jak i ukojenie. Kiedy potrzebujemy wytchnienia od codziennego zgiełku, kiedy chcemy naładować się tym co dobre, ruszamy do parku, do lasu, patrzymy na niebo. I od razu świat jest piękniejszy. A gdybyśmy tak troszkę poeksperymentowali i spróbowali przenieść kolory lasu i nieba do domu. Taka kołderka z lasu i poduszka z nieba … ale w wydaniu mocno klasycznym. Czyli co? Wyobraźnia uruchomiona… bierzemy pędzle i w ruch idą granaty i nasycone zielenie.

Ciemne i nasycone odcienie granatów i zieleni należą do wyjątkowo eleganckich. Takie osobiście bardzo lubię i gorąco do nich zachęcam. Pytanie jest z czym je serwować, by w pełni wydobyć ich piękno.

1. Zagrajmy KLASYKĄ.
połączenie granatu z bielą i z brązem (w drewnianym wydaniu) zawsze świetnie się sprawdzi. A ocieplenie beżem lub złotem będzie świetnym uzupełnieniem.

granat

źródło

Popatrzcie raz jeszcze na fenomenalne połączenia drewna (mebli i parkietu) z nasyconymi granatami. A granatowo biało – zielona tapeta – to świetne tło dla obrazu w złotych ramach. Dynamiczne, nie nudne, ale cały czas klasyczne.

źródło 1/2

2. Przyprawmy BIELĄ I ŻÓŁCIĄ
Przyjrzyjcie się jak wspaniałym tłem dla bieli z kroplą żółtego dodatku jest granat.

źródło 1/2/3/4

3. Pamiętajmy o ŚWIECACH I BOCZNYM OŚWIETLENIU. Głębokie granaty i zielenie nabierają szczególnego blasku przy dobrze dobranym oświetleniu bocznym czy w świetle świec.

źródło 1/2

4. Pobawmy się KONTRASTEM. On świetnie sprawdzi się z granatowym lub ciemno zielonym tłem. Tu główną rolę gra czerwone krzesło.

my-home-club-granat-zielen-foto-10

źródło

5. I na koniec – dla tych, którzy małymi krokami chcą wchodzić w świat kolorów. GRANAT i ciemna zieleń świetnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach (tak!) – w łazience czy w przedpokoju. Zobaczcie sami.

źródło 1/2/3/4

A na koniec – odwagi i DOBREJ ZABAWY! koniecznie powiedzcie, proszę co najbardziej Wam się spodobało z gry w zielone… i granatowe.

Dobrego dnia!
Wasza K.

Zapisz

Zapisz

PODZIEL SIĘ
Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu DOMU, który prawdziwie kochasz skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *