HISTORIA – TULIPAN EERO SAARINENA

Klasyczny ponadczasowy mebel to taki, który zawsze doskonale odnajdzie się we wnętrzu niezależnie od sezonowych trendów i stylistycznych mód. Co wyróżnia taki mebel? Przede wszystkim forma – piękna, klasyczna linia. W cyklu HISTORIA będę przedstawiać takie ponadczasowe meble i ich twórców.
Inspiracją do tego artykułu było poniższe zdjęcie autorstwa Neila Bicknella /via Wall Street Journal/ zrobione w paryskim mieszkaniu Charlotte Gainsbourg i Yvana Attala.

my-home-club-historia

źródło

Popatrzcie sami, jak bardzo urokliwe i jednocześnie francuskie jest pokazane na zdjęciu wnętrze. Artystyczny luz i jednocześnie harmonia. Niewątpliwie największym przyczynkiem dla tej harmonii, jest piękny w swej formie i prostocie stół, inspirowany projektem TULIP Eero Saarinena. Prace Sarrrinena zawsze cechowała prostota i swego rodzaju futuryzm. Można o nim z pewnością powiedzieć, że był geniuszem wyprzedzającym nie jedno, a kilka pokoleń. Saarinen urodzony w Finladii dorastał w Stanach u boku wyśmienitego architekta jakim był jego ojciec. Studiował wpierw rzeźbę w Paryżu, a następnie architekturę w Stanach na Yale University i bez wątpienia w jego pracach widać rękę rzeźbiarza genialnego.

my-home-club-historia-1
źródło
/tu Eero Saarinen (po prawej) w roku 1941 razem z Charles Eamesem; zdjęcie świetne – de facto wygląda jak z którejś z serii Bonda/

my-home-club-historia-2

źródło
Tu Eero Saarinen na zdjęciu (z 1956) z Florence Knoll (świetną amerykańską projektantką) omawiają szczegóły projektu.

Tulipan był projektem z 1956 roku dla firmy Knoll. Knoll z powodzeniem sprzedaje Tulipany do dziś. Popatrzcie sami jak piękny w swej prostocie mebel Eero Saarinena doskonale odnajduje się w każdym klasycznym wnętrzu. I koniecznie powiedzcie, który z przedstawionych poniżej tulipanów najchętniej zaadoptowalibyście u siebie w domu.

 

my-home-club-historia-4

źródło
Design by Lauren Liess

my-home-club-historia-5

źródło

źródło 1/2/3/4

źródło 1/2/3/4

my-home-club-historia-14

źródło

my-home-club-historia-15

źródło

Miłego wybierania!
Kasia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PODZIEL SIĘ
Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu DOMU, który prawdziwie kochasz skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *