JACEK MALCZEWSKI: MODELKA

Dziś drugie – z serii Oczami Mistrza – spotkanie z Mistrzem i jego dziełem.

Dziś artysta szczególny – niezwykle utalentowany i taki obok którego nie można przejść obojętnie. Można go kochać, albo nie lubić, ale przejść obojętnie – nigdy! Taki jest właśnie Jacek Malczewski. Malczewski – to wybitny polski symbolista, jeden z głównych przedstawicieli malarstwa polskiego przełomu XIX i XX wieku. Malczewskiego niezwykle cenię za siłę przekazu jego prac. Postaci na jego obrazach (łącznie z nim samym – bo niejednokrotnie portretował siebie) są zawsze pełnokrwiste, zawsze wielowymiarowe …i KOLOR – Mistrzostwo Świata! Malczewski jest absolutnym Mistrzem w wykorzystaniu koloru i światła! Zresztą zobaczcie sami. Na dziś wybrałam obraz – Modelka, który powstał w 1907, a który obecnie możecie zobaczyć w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zachęcam!

Spójrzcie raz jeszcze i popatrzcie jaka to fenomenalna mieszanka kolorystyczna – piękny głęboki granat, karmel, rudości, beże, brązy, szarości oraz kropla fioletu i bieli.

my-home-club-malczewski

źródło

Podpatrujmy rzeczywistość oczami Jacka Malczewskiego i inspirujmy się by z radością eksperymentować w naszych wnętrzach i choć na trochę zapominać o wszechobecnych bielach i beżach. Zobaczcie jakie podpowiedzi przygotowałam dla Was na dziś wpatrując się w Modelkę Malczewskiego (zdecydowanie silną kobietę – i nie mam tu na myśli fizyczności).

źródło 1/2/3/4

źródło 1/2/3/4

Jak Wam się podoba klasyka inspirowana Modelką Malczewskiego? Dla mnie prima!
Dzięki Jacku, że tyle wspaniałych prac zostawiłeś dla nas! Na pewno będziemy do nich wracać – tu również!

Dobrego, kolorowego dnia Kochani!
Kasia

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

PODZIEL SIĘ
Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu DOMU, który prawdziwie kochasz skontaktuj się ze mną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *